Estetik İleride Bir Hastalığa Dönüşebilir mi?


estetik haber

Estetik operasyon yaptırma pek çok kadın ve erkekte görülen ve her geçen gün daha çok insan tarafından başvurulan güzelleşme yöntemidir. Gelişmiş cihazların kullanıldığı bu yöntemler sayesinde, daha genç daha parlak ya da daha pürüzsüz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Her ne kadar getireceği bu avantajlar nedeniyle, estetik müdahaleler cazip gibi görünse de vücuda yabancı maddelerin girmesi ve doğallıktan uzaklaşılması nedenleriyle, olumsuz durumlar yaşanabiliyor. Çok sayıda insanın cevabını merak ettiği Estetik İleride Bir Hastalığa Dönüşebilir mi? sorusu bu yazıyla sizler için yanıt buluyor.

Estetik Operasyonlar Devamlı Mı Olmalıdır?

Çok sayıda farklı türde estetik operasyonlar bulunuyor. Bazı estetik operasyon türlerinde belirli aralıklarla operasyonun tekrar edilmesi gerekiyor. Eğer yüzünüzdeki kırışıklıklardan memnun değilseniz ve bu bölgeye çeşitli dolguların yerleştirilmesini ve yüzünüzün düz ve pürüzsüz görünmesini istiyorsanız, aynı dolgu işlemini birkaç kez tekrarlamanız gerekiyor. Tedavinin tamamlanabilmesi açısından doktorunuzun size söyleyeceği tarihlerde aynı operasyonu tekrar yaptırmalısınız. Yağ aldırma işlemi benzeri işlemlerde ise tekrar edilme zorunluluğu bulunmuyor.

Bağımlılık Mümkün Müdür?

Estetik operasyon bağımlısı olmak mümkündür. Dünyanın pek çok farklı bölgesinde operasyon yaptırmaya bağımlı hale gelmiş olan ve yüzlerce estetik ameliyat geçirmiş olan insanlar bulunmaktadır. Genellikle ünlü ve güzel bir kişiye benzemek isteyen kişiler, estetik operasyon geçirmeye başlamaktadır. Oldukları kişinin görünümünü beğenmeyen bu kişiler, bir süre sonra taklit ettikleri kişiye daha çok benzeyebileceklerini düşünerek ameliyat masasına tekrar yatarlar. Oldukça tehlikeli bir alışkanlığa dönüşebilen estetik operasyon geçirme isteği, uzmanlara göre küçük yaşlardaki kişiler bakımından engellenmelidir. Aksi halde, her geçen yıl görünümünü daha da güzelleştirmek ya da gençleştirmek isteyen kişiler estetik operasyonlarının sayısını artırabilir. Güzel bir görünüme sahip olma isteğiyle estetik operasyon yaptırmanın bir hastalık haline dönüşmemesi için önleminizi alın.


Bu haberi beğendiniz mi? O zaman arkadaşlarınızla paylaşın

0
İçeriğe Tepki Ver
Ağlamaklı Ağlamaklı
0
Ağlamaklı
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Fesat Fesat
0
Fesat
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Harika! Harika!
0
Harika!
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Dolu Aşk Dolu
0
Aşk Dolu
Wovv Wovv
0
Wovv
Düşünceli Düşünceli
0
Düşünceli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Estetik İleride Bir Hastalığa Dönüşebilir mi?

DMCA.com Protection Status

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in