Banka Açılış Kapanış Saatleri


Ülkemizde faaliyet içerisinde olan bankaların işlem günleri ve çalışma saatleri gibi birçok husus insanlar tarafından merak ediliyor. Elbette bankalar arasında çalışma saatleri konusunda değişkenlik olabiliyor. Birçok banka ülkemizde faaliyet içerisinde olmasından ve kamu bankaları ile birlikte özel bankalarında faaliyet göstermesinden dolayı mesai saatlerini bankanın kendi yönetim kurulu karar verir. Fakat özellikle hafta içinde işleme açılan borsa ile birlikte paralel olarak çalışma saatleri düzenleniyor.

Bankaların Çalışma Saatleri

Bankacılık alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar arasında bazıları sabah saat 08:30 da işe başlayarak 12:00 ye kadar çalışıp, 13:00 da tekrar öğleden sonra çalışmalarına başlayarak 17:00 da çalışmasını sonlandırır. Fakat bazı bankalar ise sabah 09:00 da çalışmaya başlayıp 12:00 da öğlen molasına giriyor. Öğleden sonra 13:00 da başlanılan mesai 17:00 da sonlanıyor.

Kesintisiz Hizmet

Özellikle bazı bankalar bazı şubelerinde meydana gelen yoğunluktan dolayı ve müşteri memnuniyetini daha yukarılara çekmek için öğlen paydosu vermeden çalışmalarına devam edebiliyorlar. Bu kapsamda Finansbank, Garanti Bankası, TEB, Yapı Kredi Bankası ve Fortis Bankası sabahtan mesaiye başlayıp öğlen molası vermeden çalışmalarını sürdüren bankalar olarak ortaya çıkıyor. Bunun dışarısında kalan diğer bankalar ise öğlen saatlerinde mola vererek çalışmalarını sürdürüyor.

Gün içerisinde kesintisiz hizmet veren bankalar müşterilerine her saatte hizmet vermeyi tercih ederek müşteri memnuniyetini ve iş kalitesini daha yukarıya çekmek için çeşitli girişimlerde bulunmaya devam ediyorlar. Özellikle bazı kamu ve özel bankaları dini bayramlar öncesinde hafta sonlarında cumartesi günü de sabah 09:00 ile 13:00 arasında işlemlerini sürdürerek insanların mağduriyet yaşamamasının önüne geçmeye çalışıyorlar. Fakat bu durum yıl içerisinde belirli günlerde meydana gelen istisnai durumlar oluyor. Bundan dolayı insanların mesai saatleri konusundaki sorular bu şekilde cevap bulabiliyor.


Bu haberi beğendiniz mi? O zaman arkadaşlarınızla paylaşın

0
İçeriğe Tepki Ver
Ağlamaklı Ağlamaklı
0
Ağlamaklı
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Fesat Fesat
0
Fesat
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Harika! Harika!
0
Harika!
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Dolu Aşk Dolu
0
Aşk Dolu
Wovv Wovv
0
Wovv
Düşünceli Düşünceli
0
Düşünceli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banka Açılış Kapanış Saatleri

DMCA.com Protection Status

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in