Bebek Sağlık Sigortası


Bebekler ailenin en küçük yapı taşıdır. Onlar anne ve baba için çok değerlidir. En başta da onların sağlıkları çok önemlidir. Sigorta ise evimizi, arabamızı, dükkânımızı, sağlığımızı garanti altına alan bir güvencedir. Artık bebeklerinizin sağlığı içinde sigorta yaptırmanın zamanı gelmedi mi sizce de?

Yeni doğanlar için uygulanan bu güvence türü sigorta şirketleri tarafından ‘Hoşgeldin Bebek’ yahut da ‘Yeni Doğan Sigortası’ olarak adlandırılır. Bu güvence ile dünyaya gelen bebeğinizin sağlık giderleri, anlaşma yaptığınız sigorta şirketinin size verdiği imkânlar dâhilinde karşılanır. Bu sigortayı sağlayan bazı şirketler anne ve babada da sigortalı olma koşulu ararken bazı şirketlerde bu durumu önemsemez. Anne ve baba da sigorta koşulu aramayan bazı şirketler yeni doğan bebeği direk sigortalar.

Bebek Sağlık Sigortasında bekleme süresi yoktur. Anne ve babasıyla anlaşma yapılan bebek doğduğu andan itibaren sigortalıdır. Bu güvencenin şartları, imkânları şirketlere göre farklılık gösterse de hepsinin de temelinde hastane sonrası tedavi hizmetleri, yurt dışına gitme gibi durumlarda tedavi, yatarak tedavi, yoğun bakım ünitesi ve evde bakım gibi hizmetleri kapsar. Bu sigorta sayesinde bebeğiniz için en iyi özel hastanede tedavi görebilir. Aynı zamanda günümüzde zaman zaman sizleri zorlayan bebeğinizin masraflarını acil durumda kaldığınızda bu sigorta güvencesiyle maddiyatınızı zorlamazsınız.

 

Bebeğinize Bu Sigortayı Yapabilmek İçin:

1.Seçenek:

Şirkete göre değişen bir şart olarak, annenin daha hamile kalmadan sağlık sigortası yaptırmış olması. Böyle olduğu vakit bebeğinizi doğumundan 2/3 gün sonrasında güvence altına almış oluyorsunuz.

2.Seçenek:

Gebe kalmadan evvel sigortalanma olayını yapmadınız, yapamadınız doğum gerçekleşmeden önce yahut da doğumdan sonra kendinizi sağlık güvencesi altına alın.Aksi takdir de bebeğinize sağlık sigortası yapamazsınız.Çünkü bebekler anne babasız güvence altına alınamıyor.Bu durumda bebeğiniz doğumdan 15/16 gün sonra güvence altına ancak alınabiliyor.Anne ve babaların doğumdan sonraki sigortalanma olayı bebekle birlikte 16.gün yapılabiliyor.

3.Seçenek:

Eşinizin iş yerinde zaten sağlık güvencesi mevcut ise siz ve bebeğiniz onun yanında sigortalanın. Bu hem de sizin için maddi açıdan daha ekonomik olacaktır.

4.Seçenek:

Eğer özel şirketler çok pahalı geliyorsa yahut da anlaşamıyorsanız SGK ile anlaşması olan özel hastaneleri bulup kendinize uygun olanını seçebilirsiniz.


Bu haberi beğendiniz mi? O zaman arkadaşlarınızla paylaşın

0
İçeriğe Tepki Ver
Ağlamaklı Ağlamaklı
1
Ağlamaklı
Sevimli Sevimli
1
Sevimli
Fesat Fesat
1
Fesat
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Harika! Harika!
1
Harika!
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Dolu Aşk Dolu
0
Aşk Dolu
Wovv Wovv
0
Wovv
Düşünceli Düşünceli
0
Düşünceli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bebek Sağlık Sigortası

DMCA.com Protection Status

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in