En Uygun Tüketici Kredisi


İnsanların belirli bir dönemde kısa vadeli olarak talep ettiği tüketici kredileri ülkemizde birçok banka tarafından veriliyor. Bu kredilerin talep edilmesinde düşük miktarlar verilse de bazen daha yüksek miktarda krediler kişiler ve müşteriler tarafından talep edilebiliyor.

Son zamanlarda ülkemizde meydana gelen ekonomik ve finansal veri değerleri ışığında Merkez Bankası’nın aldığı faiz kararları neticesinde birçok banka kredisinde faiz oranları aşağı yönlü olarak düşüşe geçti.

Bankaların Kredi Olanakları

Bankalar gelen taleplere göre iç ana başlık altında kredi taleplerini karşılasa da son zamanlarda kısa vadeli olarak verilen tüketici kredileri birçok müşteri tarafından talep ediliyor. Tüketici kredilerinin verilmesi neticesinde uygulanan vade uzunluğu ve faiz oranları ile birlikte banka müşterileri söz konusu kredileri düşük faiz oranlarından dolayı talep ediyor.

Tüketici Kredilerinde Mevcut Faiz Oranları

Bankacılık alanında faaliyetlerini sürdüren kamu ve özel bankalar kredi faiz oranları ile bir biri ile yarışmaya devam ediyor. Özellikle kamu bankaları merkezi bürokrasinin ve ekonomik planlamanın neticesinde faiz oranlarını aşağıya doğru çekmeye devam ediyor.

Şu anda piyasa da en uygun tüketici kredisi veren banka Vakıfbank olarak biliniyor. Aylık % 1,08 oranında tüketici kredisi sunan bankayı diğer kamu bankaları izliyor. Özel bankalar alanında ise İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası aylık % 1,10 faiz oranı ile tüketici kredisini müşterilerine sunuyor.

Tüketici Kredileri Düşmeye Devam Eder mi?

Son zamanlarda ekonomik ve finansal olumsuzlukların baş göstermesi ile birlikte kredi faiz oranlarının aşağı yönlü olarak herhangi bir seyir beklenmiyor. Özellikle Merkez Bankası bazı durumlar karşısında faiz kararlarında faiz oranlarını bir miktar yukarı çekmiştir. Bundan dolayı faiz oranlarının bu noktada şu anlık sabit olduğu değerlendiriliyor. Bankalar arasında ki rekabetin ise yakın zamanda müşteriye faydalı olarak geri dönüş yapacağı tespit edilmeye devam ediliyor.


Bu haberi beğendiniz mi? O zaman arkadaşlarınızla paylaşın

0
İçeriğe Tepki Ver
Ağlamaklı Ağlamaklı
0
Ağlamaklı
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Fesat Fesat
0
Fesat
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Harika! Harika!
0
Harika!
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Dolu Aşk Dolu
0
Aşk Dolu
Wovv Wovv
0
Wovv
Düşünceli Düşünceli
0
Düşünceli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Uygun Tüketici Kredisi

DMCA.com Protection Status

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in