Kadın Parfümleri ile Erkek Parfümleri Arasında Fark Var mı?


Kadın parfümlerinin çeşitlerinin artmasının ardından erkek parfümleri de vitrinlerdeki yerleri aldı. Erkek parfümleri kullanmasının artışı ile çeşitlerinin de artması kokuların birbirlerine yakın olması ile cinsiyet ayrımı olmadan unisex parfüm üretilmeye başladı.  Genelde kadınlar tarafından kullanılan bu parfüm hafif olması ile bilinir. Erkeklerin odunsu kokulara daha çok ağırlık vermesi ile erkek parfümleri de piyasada fazlasıyla yer alıyor. Gittikçe artış gösteren parfüm üreticileri erkek parfümlerine de yoğunluk vermeye başladı. Daha önceden belirli sayıda ve bazı markalar tarafından üretilen erkek parfümleri günümüzde hem çeşit olarak hem de sayı olarak kadın parfümlerine yetişmiş durumdadır.

Kadın parfümleri daha yumuşak dokuya sahipken erkek parfümleri genel olarak sert ve etkileyici şekilde üretiliyor. Bu durum burun koku alma duyusuna göre değişiklik gösterebilir. Her kadın fersh koku sevmeyebilir ya da her erkek sert koku kullanmak istemeyebilir. Unisex parfümlerin piyasaya çıkarılma amacı bu duruma bağlıdır. Her cinsten parfümün üretilme aşaması ve içerik yakınlıkları aynıdır. Faklı olan yoğunluk ve eklenen konun renginin çok ya da az olması ile belirlenir.

Kadın ve erkek parfümleri arasındaki fiyat farklılıkları

Kadınların erkeklere oranla hem çeşit olarak hem de sayı olarak daha çok parfüm kullandıkları kanıtlanmıştır. Bu yüzden parfüm firmaları öncelik olarak kadın parfümleri üretimini arttırırlar. Kadınların çantasının baş demirbaşı aynı zamanda makyaj masasında demirbaşları arasında olan parfümler her bitkilerin ya da her kokunun toplamında oluşur. Kadın parfüm alıcıları firmaların baş müşterileri olduğu için parfüm kampanyalarının genelini oluştururlar. Bu yüzden kadın parfüm fiyatları her zaman canlıdır. Erkek parfümlerinde ise aynı durum söz konusu değildir. Bu durum kadın parfümlerine göre erkek parfümlerinin fiyatlarını daha yüksek yapıyor. Kadınların parfüm piyasasını takip ederek alması erkeklerinde ilgisini çekemeye başladı. Erkek parfüm kullanıcıları da parfüm değişimi yapmak için öncelikle tester parfüm kullanarak tenine uygun parfümü seçer. Tester parfümde aynı marka parfümle aynı kokudadır. Hatta tester parfümlerin kalıcılık oranı deneme amaçlı olduğu için orijinal parfümden daha fazladır.


Bu haberi beğendiniz mi? O zaman arkadaşlarınızla paylaşın

0
İçeriğe Tepki Ver
Ağlamaklı Ağlamaklı
0
Ağlamaklı
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Fesat Fesat
0
Fesat
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Harika! Harika!
0
Harika!
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Dolu Aşk Dolu
0
Aşk Dolu
Wovv Wovv
0
Wovv
Düşünceli Düşünceli
0
Düşünceli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kadın Parfümleri ile Erkek Parfümleri Arasında Fark Var mı?

DMCA.com Protection Status

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in