Kredi Alabilmek İçin Gerekli Şartlar


Birçok insanın veya kuruluşların çeşitli zamanlarda bankalara kredi talepleri ile başvurduğu biliniyor. Bu başvurularda bulunan kişilerin veya kurumların kredi taleplerine olumlu cevap verilmesi için bazı hususlarda araştırma yapılması gerekir. Bu araştırmadan sonra gerekli olan şartları taşınması durumunda kredi talebi onaylanır. Kredi başvuru şartlarının yanında kredi notu ve gelir durumunuz kredi talebinde dikkat edilen hususlar olarak ortaya çıkıyor.

Kredi Şartları Nelerdir?

Genellikle yapılan taleplerde banka kendi inisiyatifi ile onay verse de uygulanan bazı kriterler neticesinde kredi talebi karşılanıyor. Öncelikle kişinin çalıştığı iş yerinde son 6 ay boyunca çalışıyor olması gerekiyor. Elbette bazı insanlar bu sürenin dolmasından daha önce kredi talebinde bulunabilir. Bu gibi durumlarda sigorta dökümünü çıkartarak daha önceki çalıştığı sürelerden de bahsedebilir. Bir diğer seçenek ise maaş aldığınız banka şubesinden kredi talebi oluşturma seçeneğidir.

Herhangi Bir Borcun Olmaması

Daha önce herhangi bir bankadan çekilen bir krediden veya paradan dolayı borcun gözükmesi durumunda banka kredi talebini olumsuz olarak yanıtlar. Kişinin herhangi bir bankada borcu olmaması gerekiyor. Elbette kişinin söz konusu borcu kapatmasına rağmen bu tarz incelemeler yaklaşık olarak bir ay kadar sürebilir. Bunun yanı sıra özellikle kredi kartı borcunun asgari ödeme tutarının son ödeme tarihinden önce ödenmesi daha uygun olur.

Kişiye Özel Kredi Notu

Bankalarda hesabı bulunan herkesin belirli bir kredi notu bulunur. Bu notun düşük olması durumunda kredi talebi reddedilir. Bütün kredi taleplerinde araştırılan bu kredi notu krediler için çok önemli bir referans olarak kabul edilir.

Kişinin Ödeme Geçmişi

Bütün banka müşterinin geriye dönük olarak ödeme geçmişi bu kredi talebinde araştırılır. Ödeme geçmişinde sıkıntılı olan müşteriler için herhangi bir kredi talebi onaylanmaz ve reddedilir.


Bu haberi beğendiniz mi? O zaman arkadaşlarınızla paylaşın

1
İçeriğe Tepki Ver
Ağlamaklı Ağlamaklı
0
Ağlamaklı
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Fesat Fesat
2
Fesat
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Harika! Harika!
1
Harika!
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Aşk Dolu Aşk Dolu
0
Aşk Dolu
Wovv Wovv
0
Wovv
Düşünceli Düşünceli
1
Düşünceli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kredi Alabilmek İçin Gerekli Şartlar

DMCA.com Protection Status

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in