Nasır Tedavisi


Nasır birçok insanda vücudun farklı kısımlarında görülebilen bir şikayettir. Genellikle mesleğe, günlük hayata ve hobilere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Deri hücreleri sürekli çeşitli sebeplerden dolayı ölür ve yerine yeni hücreler gelir. Bu durum hayatımız boyunca sürekli devam etmektedir. Bazı sebeplerden dolayı yoğun bir şekilde sıkışmaya veya sürtünmeye maruz kalan hücreler bölgesel olarak fazla sayıda ölerek nasır oluşturur. Nasır fiziksel hasarın durumuna göre farklı şekillerde ve boyutlarda ortaya çıkar. İlk başta hücre ölümü ve ağrı hissi ile ortaya çıkan nasır sonraki süreçte ağrılı veya ağrısız olarak seyredebilir. Nasırın şekli sivri ve derin seyrediyorsa ağrı oluşur. Bu durumda tedavi edilmesi gerekir. Nasır tedavisi nasırın durumuna göre belirlenir.

Nasır vücudun fiziksel hasara maruz kalan bölgelerinde oluşur. Bu bölgeler arasında ise en fazla nasır oluşan eller ve ayaklardır. Elde nasır oluşumu çok sık gerçekleşir. Neredeyse her insanın elinde farklı boyutlarda nasır vardır. Bu durumu arttıran en önemli etken de meslek durumudur. Mesleği gereği sürekli ellerini farklı işlerde kullanan insanlarda nasır sıkça görülür. Nasır bölgesi duyusu azalır ve hissizleşir. Özellikle elde oluşan nasırlar elleri kullanmayı etkileyebilir ve nasırın durumuna göre ağrı oluşturabilir. Bu durumlarda nasırın tedavi edilmesi gerekir.

Nasırın birçok tedavi yöntemi mevcuttur. Temel prensip bölgedeki ölü hücrelerin uzaklaştırılmasıdır. Bu amaçla kazıma, lazerle yakma, ameliyat, radyo frekans gibi birçok yöntem mevcuttur. Nasıra tıbbi olmayan şartlarda müdahale edilmemesi gerekir. Aksi taktirde enfeksiyon oluşabilir, iz kalabilir. Tıbbi kuruluşlarda çok basit bir biçimde tedavi edilebilir. Ameliyat nasır için bir seçenekken özellikle son yıllarda birçok hastalığın tedavisinde kullanılan lazer tedavisi daha kolay ve ağrısız bir biçimde basurdan kurtulmamızı sağlar. Lazer teknolojisi sağlıkta epilasyondan tutunda basur tedavisine kadar çok geniş bir yelpazede kullanılan bir tedavi biçimidir.


Bu haberi beğendiniz mi? O zaman arkadaşlarınızla paylaşın

0
İçeriğe Tepki Ver
Ağlamaklı Ağlamaklı
0
Ağlamaklı
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Fesat Fesat
0
Fesat
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Harika! Harika!
0
Harika!
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Dolu Aşk Dolu
0
Aşk Dolu
Wovv Wovv
0
Wovv
Düşünceli Düşünceli
0
Düşünceli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nasır Tedavisi

DMCA.com Protection Status

log in

Become a part of our community!

reset password

Back to
log in